Kadri Veseli me mesazh për Epopenë e UÇK-së (Video)

Prishtinë | 05 Mar 2017 | 12:29 | Nga Foto Arkiv

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në rrjetin social facebook ka publikuar një video mesazh dedikuar Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në videon  e publikuar nga Veseli, ai u shkruan një letër fëmijëve duke ju kujtuar kohën e luftës çlirimtare për lirinë e Kosovës dhe u jep porosi brezave të rinj që të jenë krenarë dhe të punojnë e ta forcojnë Republikën e Kosovës.

Shikoni video mesazhin e plotë të Kadri Veselit:

EPOPEJA E USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS

Në kujtim të atyre që dhanë gjithçka për lirinë

Gepostet von Kadri Veseli am Sonntag, 5. März 2017

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme