Kampionati Botëror që nga sot me ndryshime në orar, këto janë katër ndeshjet e sotme

FILE - Branding is displayed near the Doha Exhibition and Convention Center where soccer World Cup draw will be held, in Doha, Qatar, on March 31, 2022. The final draw will be held on April 1. This season will be unique in the 135-year history of domestic leagues in Europe. They will stop for a month or more while players leave for Qatar and the first World Cup ever in the European winter. (AP Photo/Darko Bandic, File)
Prishtinë | 29 Nën 2022 | 09:25 | Nga Ekonomia Online

Kampionati Botëror “Katar 2022”, sot vjen me disa ndryshime në orarin e ndeshjeve.

Deri dje, ndeshjet luheshin në orare të ndryshme duke nisur që nga ora 11:00, pastaj 14:00, 16:00 e ndeshja e fundit zhvillohej në ora 20:00.

Ndërsa, nga sot, dy ndeshje do të luhen nga ora 16:00 ndërsa dy në ora 20:00.

Dy ndeshjet që luhen nga ora 16:00 janë Ekuadori – Senegali dhe Holanda – Katari.

Të gjitha këto skuadra që garojnë në grupin A, shanset për kualifikim i kanë të hapura, përveç Katarit që tashmë është eliminuar.

Holanda gjendet në pozitën e parë me katër pikë, ku shihet si favorit absolut ndaj Katarit.

Në pozitën e dytë gjendet Ekuadori, një më shumë se Senegali i cili ka tri sosh.

Dy ndeshjet që do të luhen nga ora 20:00 janë Irani – ShBA-ja dhe Uellsi – Anglia.

Grupin B  e kryeson Anglia me katër pikë, Irani me ka tri pikë, ShBA-ja dy dhe Uellsi një pikë.

Anglia shihet favorit ndaj Uellsit, ndërsa ShBA-ja është favorite në letër ndaj Iranit.

Të ngjashme