Kështu mund t’i mbani rrobat gjithmonë të pastra

Prishtinë | 04 Mar 2019 | 19:27 | Nga Ekonomia Online

Është një sfidë shumë e vështirë që t’i mbani rrobat e pastra pa pasur nevojë që t’i lani ato gjatë tërë kohë

Ju mund të përfundoni duke pasur probleme me gjëra të thjeshta si rrobat – mund të derdhni pak verë në një bluzë të bardhë dhe mund të mos i hiqet njolla, apo këpucët e reja që i keni blerë mund të jenë të vogla për këmbët.

Këto janë disa truqe të cilat do t’ua lehtësojnë jetën duke ju ndihmuar t’i mbani në gjendje të mirë rrobat dhe këpucët.

Përdorni lëng limoni ose sodë buke për t’i hequr njollat e sqetullave në rroba

1

Vendoseni trikon në frigorifer për 3-4 orë dhe nuk do të koklavitet

2

Elektricitetin statik mund ta hiqni qafe nga rrobat vetëm duke e pastruar rrobën me pjesën e brendshme të një letre të zakonshme

3

Zgjeroni këpucët e ngushta me këtë metodë: Vendosni pak ujë në qese, qeset vendosni brenda këpucëve dhe lërini ato të qëndrojnë në frigorifer gjatë natës.

4

Për të hequr njollat e verës së kuqe, derdhni pak verë të bardhë dhe pastaj hidhni edhe sodë buke. Lërini ashtu 2-3 orë pastaj pastrojeni rrobën./Telegrafi/

5
51
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme