Konfirmohet se kur i realizon Donnarumma testet mjekësore te PSG

Prishtinë | 20 Qer 2021 | 17:17 | Nga Ekonomia Online

Paris Saint-Germain dhe Gianuligi Donnarumma tashmë kanë arritur marrëveshje për të realizuar transferimin.

Skuadra franceze po e transferon portierin italian si të lirë, pasi kontrata me Milanin i skadoi.

Sipas asaj që raporton gazetari Fabrizio Romano, Donnarumma nesër (e hënë) do t’i kompletojë testet mjekësore te PSG.

Kontrata e tij do të jetë deri në vitin 2026, derisa do të ketë një pagë mbi 60 milionë euro për aq sa qëndron në Paris.

PSG po ashtu është duke pritur përgjigje nga Evertoni për Mose Kean, derisa drejtori sportiv Leonardo dëshiron ta ketë sulmuesin sërish në huazim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme