Kryegrevisti paralajmëron Muratin: Kontabilist, shihemi në gjykatë

Prishtinë | 06 Sht 2022 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Ali Sefaj, udhëheqës i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë, ka deklaruar se ndalja e pagave me opinion ligjor dhe pa vendim dhe pa të drejtë ankese përben bazë të mjaftueshme për kallëzim penal dhe për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Kështu u shpreh ai me anë të një statusi në Facebookun e tij, raporton Paparaci.

Madje, Sefaj ka paralajmëruar ministrin e Financave, Hekuran Murati duke i thënë se do të shihen në gjykatë.

Po ashtu, ai e ka quajtur kontabilist shefin e kuletës kosovare.

“Kontabilist, shihemi në gjykatë”, shkroi Sefaj.

Të ngjashme