Ish-gruaja e Jeff Bezos, MacKenzie Scott bën kërkesën për divorc nga burri i dytë Dan Jewett

Prishtinë | 02 Tet 2022 | 13:35 | Nga Ekonomia Online

Mackenzie Scott thuhet se ka bërë kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj i dytë, Dan Jewett.

Çifti u martuan vitin e kaluar.

Miliarderja, e cila më parë ishte i martuar me Jeff Bezos, paraqiti një kërkesë për divorc në Gjykatën e Lartë të King County të Washingtonit të hënën, raporton New York Times.

Lajmi për ndarjen e çiftit vjen vetëm një vit pasi Scott dhe Jewett u martuan në Kaliforni.

Gazeta raportoi se Jewett nuk e kundërshtoi divorcin. Çifti thuhet se ka një kontratë ndarjeje që detajon marrëveshjen e ndarjes së tyre të pronës. Marrëveshja nuk është vënë në dispozicion të publikut.

Scott dhe Jewett, një ish-mësues i shkencës, u takuan për herë të parë në shkollën e fëmijëve të saj, sipas Washington Post. Ajo ka katër fëmijë me Bezos.

Bezos dhe Scott ishin të martuar për 25 vjet përpara se të shpallnin ndarjen e tyre në vitin 2019. Kjo e fundit thuhet se ka një pasuri neto prej 28.9 miliardë dollarësh, duke e bërë atë një nga gratë më të pasura në botë.

Lajmin për ndarjen e tyre e ka bërë të ditur Bezos përmes një postimi në Twitter.

Bezos aktualisht është në një lidhje me aktoren dhe prezantuesen televizive Lauren Sanchez.

Ai dha dorëheqjen si CEO i Amazon në korrik 2021.

Të ngjashme