Vdes aktori i njohur amerikan Forster, në moshën 78 vjeçare

Prishtinë | 12 Tet 2019 | 11:15 | Nga Ekonomia Online

Robert Forster, aktori i njohur amerikan ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Aktori ishte nominuar për Oscar për rolin e tij në filmin Jackie Brown, transmeton Koha.net

Publicisti Kathie Berlin ka thënë se Fosteri vdiq nga kanceri në tru.

Ai ishte në shtëpinë e tij në Los Angelos, i rrethuar nga familja e tij, përfshirë 4 fëmijët dhe partneren e tij Denise Grayson.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme