Kurti ndjek ndeshjen, takimi me Escobarin e Lajçakun shtyhet për 30 minuta

Prishtinë | 05 Qer 2023 | 20:29 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti është parë sonte në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’, duke ndjekur nga afër ndeshjen për Kupën e Kosovës.

Pikërisht në kohën kur dhe ishte paraparë që ai t’i priste në takim emisarët ndërkombëtarë për dialogun, takimi është shtyrë paraprakisht për 30 minuta.

Ai madje pas përfundimit të ndeshjes, u pa të ndante edhe medalje për lojtarët e fushës, ndërsa shoqërohej edhe nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Kujtojmë që takimi Kurti-Escobar-Lajçak, pritej të niste në ora 20.00 megjithatë ai u shtye për të nisur nga 20.30.

Të ngjashme