Kurti takon ndërmjetësuesit evropianë

Prishtinë | 18 Mar 2023 | 12:59 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me ndërmjetësuesit evropianë të dialogut Kosovë-Serbi.

Paraprakisht, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të zhvillohet takimi i përbashkët.

Të ngjashme