Kurti tregon kur largohet Njësia Speciale nga veriu

Prishtinë | 01 Qer 2023 | 14:27 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti tha se Njësia Special do të largohet nga veriu atëherë kur do të largohen bandat kriminale, raporton Ekonomia Online.

Sipas tij, ata ose do të shkojnë në Serbi ose siç thotë Kurti do t’i qojnë në burg.

“Unë natyrisht që mund ta paramendoj zvogëlimin e Policisë së Kosovës nëpër ndërtesat e komunave atëherë kur do të largohen këto banda kriminale të nacionalizmit e shovinizmit të djathë ekstrem të cilët e adhurojnë Millosheviqin edhe Putinin”.

“Ata ose lë të shkojnë në Serbi ose duhet t’i qojmë në burg, mirëpo nuk ka mundësi që ne të mos i mbrojmë asetet dhe ndërtesat e republikës nga bandat e këtilla. Kur ato të largohen ose mbyllen ne do të mund ta zvogëlojmë pa dyshim numrin e policëve”, tha ai.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme