Lajcak: Më vjen mirë që Kosova tash e pranoi propozimin e Bashkimit Evropian

Prishtinë | 07 Shk 2023 | 09:51 | Nga Ekonomia Online

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak konfirmoi se Kosova e ka pranuar propozimin e BE-së.

Ai tha se tani do të vazhdojnë diskutimet në nivel të lartë.

Ai dje në Kosovë pati një drekë pune në Prishtinë bashkë me kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendëkryeministrin Besnik Bislimi, ku më pastaj vazhdoi vizitën për në Beograd për ta takuar presidentin Aleksandar Vuçiq.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme