Lille emëron trajnerin e ri

Prishtinë | 05 Qer 2024 | 17:52 | Nga Ekonomia Online

Bruno Genesio është zyrtarizuar si trajner i ri i skuadrës së Lille.

Klubi francez nuk humbi kohë dhe e emëroi shumë shpejt zëvendësuesin e Paulo Fonsecas.

Tekniku 57-vjeçar nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me skuadrën e Lille.

Francezi më herët ishte trajner i skuadrës Olympic Lyon, derisa nga viti 2021-2023, e udhëhoqi skuadrën e Rennes.

Genesio gjatë vitit 2022 u shpall trajneri më i mirë në Ligue 1

Të ngjashme