Limaj priti ambasadorin Minxhozi, diskutojnë për mbledhjen e dy qeverive

Prishtinë | 18 Tet 2017 | 12:30 | Nga

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Në këtë takim është diskutuar për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive shqiptare, e cila do të organizohet muajin e ardhshëm në Korçë.

Zëvendëskryeministri Limaj dhe ambasadori Minxhozi u pajtuan se të dy shtetet duhet të bëjnë më shumë në zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tani.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme