Liverpooli bëhet lider i ri i Ligës Premier

Prishtinë | 09 Dhj 2023 | 16:14 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli ka fituar në udhëtim te Crystal Palace me rikthim 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën Premier.

Reds kanë marrë një fitore të madhe në udhëtim te klubi londinez dhe kështu janë bërë lider të ri të kampionatit elitar anglez.
Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë shumë të hapur nga të dyja skuadrat dhe me shumë raste, por asnjëra nuk arriti ta gjej golin duke shkuar në pushim me rezultat 0-0.

Të ngjashme