Mbrojtësi i Bayernit dëmtohet dhe rrezikon ndeshjen ndaj Real Madrid

Prishtinë | 05 Maj 2024 | 12:35 | Nga Ekonomia Online

Bayern Munich nuk ia doli përballë Stuttgart, me bavarezët që u mposhtën 3-1 më javën e 32-të të Bundesliga-s.

Si të mos mjaftonte rezultati, Raphael Guerreiro u largua nga kjo përballje në minutën e 17-të dhe pas takimit, ekzaminimet e para kanë treguar një dëmtim në kyçin e këmbës.

Ish-mbrojtësi i Borussia Dortmund është vendosur në pikëpyetje për duelin përballë Real Madrid, në gjysmëfinalen e kthimit, këtë të mërkurë në Madrid, situatë që ka vendosur disi në alarm trajnerin Tomas Tuchel.

Të ngjashme