Messi për Martinez: Ne kemi një avantazh kur arrijmë në këtë fazë

Prishtinë | 05 Kor 2024 | 11:58 | Nga Ekonomia Online

Argjentina e ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Copa Americas.

Messi me shokë triumfuan vetëm pas penalltive ndaj Ekuadorit në çerekfinale.

Koha e rregullt dhe vazhdimet u mbyllën me rezultat të barabartë 1:1.

E Messi humbi penalltinë e parë, por Emiliano Martinez arriti t’i priste dy tjera për ta dërguar Argjentinën tutje.

Pas ndeshjes, Messi tha se ata e kanë një avantazh, pasi që e kanë Emiliano Martinezin në skuadër.

Të ngjashme