MI-ja njofton se rrugët në Kosovë janë të kalueshme

Prishtinë | 29 Dhj 2020 | 09:36 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se të gjitha autorrugët, rrugët nacionale dhe ato rajonale në vend janë të kalueshme, pavarësisht kushteve të motit.

MI-ja njofton se mirëmbajtja dimërore është duke vazhduar në baza ditore përmes shpërndarjes së kripës në rrugët që rrezikojnë të kenë ngrica mbi shtresat qarkulluese.

“Ministria e Infrastrukturs bën apel për kujdes të shtuar në komunikacion, njëkohësisht mbetet e përkushtuar maksimalisht në zhvillimin normal të komunikacionit dhe minimizimin e vështirësive eventuale”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme