Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Afër 40 mijë palestinezë janë vrarë tani nga Izraeli

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 15:20 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka thënë se të paktën 33 mijë e 970 palestinezë janë vrarë tani nga Izraeli në Gaza.

Në njoftimin e kësaj ministri thuhet se që nga fillimi i luftës janë plagosur 76 mijë 770, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ministria nuk bën dallim mes civilëve dhe luftëtarëve në raportet e saj, por thotë se shumica e të vrarëve janë gra dhe fëmijë.

Të ngjashme