Moti mbi vendin tonë

Prishtinë | 07 Shk 2018 | 08:13 | Nga

Moti mbi vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditës së sotme nuk përjashtohen mundësitë për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mund të shkojnë deri në 9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri 8m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme