Mustafa: Kurban Bajrami bart porosinë e paqes mbinjerëzore

Prishtinë | 11 Gus 2019 | 08:49 | Nga Ekonomia Online

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka uruar besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Ai përmes një kumtese për media ka thënë se vlerat e festës së Kurban Bajramit manifestohen përmes devotshmërisë, solidaritetit, tolerancës dhe bartin porosinë e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.

“Të gjithë besimtarëve myslimanë ua uroj festën e Kurban Bajramit.

Mustafa thotë se festa e Kurban Bajramit është mundësi e mirë për t’i bashkuar familjet tona dhe të reflektojmë ndjenjën fisnikëruese shpirtërore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme