Mustafa takon drejtoreshën e KE-së për Ballkanin Perëndimor

Prishtinë | 07 Mar 2017 | 14:19 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, e cila po viziton Kosovën është takuar me kryeministrin e vendit Isa Mustafa.

Në fillim të takimit mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Ajo do të qëndrojë në Kosovë që nga sot e deri më 9 mars derisa do të takohet edhe me udhëheqësit politikë, raporton Ekonomia Online.

Pas takimit me kryeministrin Mustafa, Ruiz Calavera, do t’ia dorëzojë tekstin e marrëveshjes financiare të IPA 2016 tek ministres së Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj.

 

Të ngjashme