Ambasadori gjerman uron që kosovarët të kenë një vit pa shqetësime

Prishtinë | 01 Jan 2020 | 16:55 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt e ka uruar në një formë të veçantë vitin e ri për kosovarët.

Ai në Twitter ka postuar një fotografi nga shëtitja që kishte sot në një vend afër Berlinit.

Ka thënë se shpreson që një dozë të madhe të asaj që pa në Berlin, ta sheh edhe në Kosovë, si dhe 2020-ta të jetë një vit i artë për Kosovën.

“Pas zhurmave të mëdha të natës, ecja e vitit të ri në Potsdam afër Berlinit. Qiell i pastër, rreze dielli dhe parku i bukur i Sans Soucit, literalisht “pa asnjë shqetësim”. Shpresoj edhe Kosova ta ketë një dozë të madhe të kësaj në vitin 2020, dhe që kjo dekadë të jetë e 20-ta e artë për të gjithë miqtë atje”, ka shkruar Heltd.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme