Bllokohet rruga Pejë – Bogë, policia jep detajet

Prishtinë | 10 Jan 2021 | 16:04 | Nga Ekonomia Online

Gjatë rrugës Pejë – Bogë janë shkaktuar kolona të gjata të veturave me ç’rast qytetarët po detyrohen të presin gjatë.

Në një përgjigje, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi bëri të ditur se këto kolona janë shkaktuar si pasojë e parkingjeve ilegale

“Në Bogë është bllokuar rruga për shkak të parkingjeve ilegale, që i kanë parkuar rrugës vozitësit e pandërgjegjshëm. Patrolla të mjaftueshme janë atje, kompania për pastrim të rrugëve janë duke u përpjekur ta zhbllokojnë rrugën dhe të ketë lëvizje të lirë”, tha Gashi për Sinjali.

Po ashtu, Gashi bëri të ditur se të gjithë ata persona që kanë parkuar automjetet e tyre në vendet e ndaluara do të gjobiten.

Të ngjashme