Daka pret Peterle: Pranon raportin e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve

Prishtinë | 12 Shk 2018 | 15:46 | Nga

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka pritur gjatë ditës në një takim shefin e Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve, Alojz Peterle.

Në emër të KQZ-së, kryetarja Daka pranoi raportin përfundimtar “Zgjedhjet për Kryetarë të Komunave dhe Kuvende Komunale në Kosovë” të Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve, njofton KQZ, përcjell Klan Kosova.

Peterle në KQZ ka qëndruar bashkë me disa prej bashkëpunëtorëve të tij.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme