Daut Haradinaj: Masakra e Qyshkut shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb

Prishtinë | 14 Maj 2022 | 13:01 | Nga Ekonomia Online

Daut Haradinaj ka kujtuar sot agresionin që pushtuesi serb ka bërë në fshatin Qyshk të Pejës.

Haradinaj ka thënë se kjo masakër shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb.

Shkrimi i plotë:

Masakra e Qyshkut dhe fshatrave përreth, shpërfaq fytyrën e vërtetë të regjimit serb.

Asnjëherë nuk duhet ndalur së kërkuari drejtësi dhe llogari për kryesit e këtij gjenocidi shtazarak!

Të ngjashme