Deputeti i LDK-së, Fetah Rudi shërohet nga Coronavirusi

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 12:43 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së Fetah Rudi, ka bërë të ditur që ai është shëruar plotësisht nga Covid-19

Rudi me anë të një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive, ai është shëruar plotësisht nga Coronavirusi dhe është liruar nga spitali.

Ai i ka falënderuar gjithë stafin mjekësor, kolegët dhe qytetarët për kujdesin e shtuar ndaj tij gjatë këtyre ditëve.

Gjithashtu Rudi u ben apel te gjithe qytetareve te Kosoves, qe te kujdesen per vete dhe t’i respektojne rekomandimet nga institucionet shtetrore, ne menyre qe asnjeri nga ta, mos ta kaloj kete rruge qe e kaloi ai.

“Tashme kur edhe kjo sfide kaloi, u bej apel te gjithe qytetareve te Kosoves, qe te kujdesen per vete dhe t’i respektojne rekomandimet nga institucionet shtetrore, ne menyre qe asnjeri nga ta, mos ta kaloj kete rruge qe e kalova une”,tha ai.

Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam…

Gepostet von Fetah Rudi am Mittwoch, 16. September 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme