Haradinaj flet për grevën e arsimit, thotë se do mundohen t’i plotësojnë kërkesat e SBASHK-ut

Prishtinë | 11 Jan 2019 | 10:09 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth vendimit të SBASHK-ut për të hyrë në grevë nga data 14 janar, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se qeveria është në diskutim të Projektligjit për paga dhe do të shohin mundësin e amandamentimit që lidhet me mësimdhënësit.

 “Kam takuar sindikatën e mësimdhënësve, disa avansime kanë ndodhë, në të kaluarën është marrë pagë shtesë tani shtesa është për me u kthy në pagën bazë, jemi në diskutim për ligj do shohim mundësinë e amandamentimit në mundësinë që lidhet me mësimdhënësit”, tha Haradinaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme