Haziri i tronditur pas vrasjes së shumëfisht në Gjilan

Prishtinë | 18 Shk 2020 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur tronditjen e thellë pas tragjedisë që ndodhi sot në Gjilan, ku një police vrau katër anëtarët e familjes së saj dhe më edhe veten.

Haziri, me këtë rast, ka mbledhur organet emergjente  të sigurisë dhe drejtësisë, duke marrë përsipër menaxhimin e situatës rëndë.

“Komuna e Gjilanit e bashkëndien dhembjen  e madhe me familjen e gjerë dhe e lusim Zotin që raste të tilla të mos përsëriten kurrë”, ka thënë ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme