Hoti: Kujdes maksimal pasi varianti i ri i Coroanvirusit po përhapet me shpejtësi

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 20:09 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka bërë thirrje për kujdes maksimal përgjatë ditëve në vijim, meqë ka thënë se varianti i ri i Coronavirusit po përhapet me shpejtësi.

“Rangimi i ri i komunave lidhur me masat anti Covid-19 tregon se po përmirësohet gjendja. Por, duhet të kemi kujdes maksimal pasi tani po qarkullon varianti i ri i virusit Covid-19, i cili po përhapet shumë më shpejt”, thuhet në postimin e kryeministrit në detyrë.

Image may contain: text that says 'Republika Kosoves Republika Kosova -Republic of Kosovo Qeveria Vlada Government Ministria Shendetesise Ministarstvo Zdravstva- Ministry of Health ZONA KUQE RANGIMI KOMUNA SIPAS ZONAVE (08/01/2021) Prishtina, ushe-Kosova, Mitrovica Leposaviqi. ZONA VERDHE Veriut, Zveçani, Obiliqi, Zubin Potoku dhe ZONA GJELBER Mitrovica Jugut, Ferizaji, Lipjani, Podujeva, Vushtrria, Parteshi dhe Juniku. Kllokoti, Gjakova, Kamenica, Peja, Drenasi, Skenderaj, Istogu, Deçani, Shterpca, Klina, Shtimja, Novoberda, Vitia, Prizreni, Suhareka, Kaçaniku Rahoveci, Malisheva, Hani Elezit, Dragashi, Mamusha, Gjilani, Ranillugu dhe Graçanica LEGJENDA: ZONA mily naste COVTD-19 ZONAE VERDHE rr 76-150 rtste M COVID-19 NEmOTe orenda ditesk GJELBER INEHORE menia ditsk bemore brenda ditisk'
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme