Inspektorja komunale në Gjakovë raporton një rast në polici

Prishtinë | 31 Maj 2021 | 10:00 | Nga Ekonomia Online

Një inspektore komunale në Gjakovë ka raportuar në polici se person-a të panjohur i kanë dëmtuar –hequr disa shirita dhe vula të cilat kanë qenë të vendosura në një objekt nga ana e inspektorëve për ndërprerje të punës.

Rasti është raportuar të dielën në mesditë ndërsa menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësite përkatëse të policisë.

Me urdhër të prokurorit është hapur rast për heqje apo dëmtim i vulave zyrtare ose i shenjave. Hetimet janë duke vazhduar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme