Jahjaga: Mikpritja kosovare është vlerësuar nga i gjithë populli britanik

Prishtinë | 19 Nën 2019 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

sh-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka komentuar mikpritjen e bërë nga Kosova për Kombëtaren e Anglisë.

Jahjaga me këtë rast tha se kjo mikpritje është vlerësuar nga i gjithë populli britanik.

Postimi i plotë

Postimi i plotë:

“Teksa po nisem nga Londra sot, nuk kishte ndjenjë më të mirë sesa të lexoj fjalë kaq të mira për Kosovën në këtë artikull nga gazeta britaneze DailyStar.

Mikpritja kosovare është vlerësuar jo vetëm nga ekipi dhe tifozët nga Anglia, por nga i gjithë populli britanez.

Shumë krenare me kombëtaren kosovare dhe me popullin tonë”.

#Kosovo #KosovanHospitality #KOSENG

https://www.dailystar.co.uk/…/england-fans-praise-unreal-ko…

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme