Kryetari i Vushtrrisë pas reshjeve të mëdha të shiut: Gjendja është në kontroll

Prishtinë | 20 Nën 2022 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, përmes një shkrimi në facebook ka njoftuar se nga mengjesi është duke parë nga afër gjendjen e lumenjve pas reshjeve të mëdha të shiut.

Ai ka thënë se situata është në kontroll dhe ka falënderuar të gjithë operatorët e kësaj komune që me makineritë e tyre janë në gjendje gatishmërie për intervenim.

Postimi i plotë:

SITUATA NËN KONTROLL

Bashkë me Drejtorinë për Emergjenca, që nga mëngjesi jemi nëpër fshatra e qytet për të parë nga afër gjendjen e lumenjve pas reshjeve të mëdha të shiut.

Falënderoj të gjithë operatorët vushtrrias që me makineritë e tyre janë në gjendje gatishmërie për intervenim.

Të ngjashme