Kur bëheshin homazhe te varri i Adem Jasharit në 1999-ën (Video)

Prishtinë | 05 Mar 2018 | 11:35 | Nga

Sot shënohet përvjetori i 20-të  nga rënia e  komandantit legjendar, Adem Jasharit, dhe familjes së tij.

Në pamjet e realizuara nga Asociated Press më 21 qershor të vitit 1999 pas çlirimit të vendit shihen Prekazi njerëz duke bërë homazhe tek varri i Komandantit legjendar, Adem Jashari i cili ende nuk ishte rregulluar.

Adem Jashari bashkë me shokë kishte themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, me idealin e çlirimit të Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme