Kurti viziton Panairin e Librit të Vjetër

Prishtinë | 01 Gus 2021 | 14:05 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vizituar Panairin e Librit të Vjetër, raporton Ekonomia Online.

Disa libra të vjetër dhe shtypit të kohës gjatë demonstratave të vitit ’81, në veçanti atyre që i referohen figurës së Ukshin Hotit janë të ekspozuar për disa ditë në Teatrin Kombëtarë të Kosovës.

Po ashtu, Kurti mori pjesë në bashkëbisedimin me poetin e mirënjohur Xhevdet Bajraj në Teatrin Kombëtar, me ç’rast edhe u promovuan librat e tij: “Ca kokrra rrushi nga Rahoveci”, “Kur qajnë hardhitë”, “Me zemër në qese najloni” dhe “Vrasja e Mushkonjës”.

No description available.
No description available.
No description available.
No description available.

LEXO EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme