Kuvendi me një minutë heshtje për Reçakun e fillon seancën e jashtëzakonshme

Prishtinë | 15 Jan 2022 | 14:28 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të Masakrës së Reçakut, raporton Ekonomia Online.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka kërkuar nga deputetët që me një minut heshtje të nderojnë të rënët e Reçakut.

Të shtunën është shënuar 23-vjetori i masakrës së Reçakut, ku 45 civilë shqiptarë të pafajshëm ishin vrarë nga forcat ushtarake dhe policore serbe më 15 janar 1999.

Lexo më shumë:

Të ngjashme