Limaj takon çlirimtarët në 20-vjetorin e lirisë së Kosovës

Prishtinë | 12 Qer 2019 | 13:56 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka takuar djemtë dhe vajzat me emrat Çlirim dhe Çlirimtare, në 20-vjetorin e çlirimit.

Këta djem dhe vajza kanë lindur në kohën kur vendi ynë ishte të përpjekje për liri gjatë viteve 1999-2000.

Sipas numrit dy këta emra tregojnë historinë e lavdishme të vendit tonë, duke kujtuar dëshmorët dhe martirët që u flijuan për lirinë e Kosovës.

Limaj me këtë rast falënderoi gjithë aleatët që ndihmuan Kosovën në rrugëtimin drejt lirisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme