Mot me vranësira dhe diell 

Prishtinë | 13 Nën 2019 | 07:55 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell,në pjesën e parë të ditës parashihet të bie shi.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Era do të vazhdoj të fryjë edhe gjatë ditës  së mërkurë, kryesisht nëpër territore të kufizuara duke arritur shpejtësinë deri 14m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme