Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 14 Pri 2019 | 08:48 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu, më të theksuara në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme