O’Connell për vrasjen e Ivanoviq: Njerëzit meritojnë të jetojnë pa frikë

Prishtinë | 16 Jan 2019 | 11:42 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connel, ka shkruar me rastin e një vjetorit të vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq.

O’Connell tha se familja e tij meriton drejtësi dhe njerëzit meritojnë të jetojnë pa frikë nga dhuna, pavarësisht nga pikëpamjet politike të tyre, transmeton EO.

“Është një vit që kur Oliver Ivanoviç u vra. Familja e tij meriton drejtësi. Njerëzit meritojnë të jetojnë pa frikë nga dhuna, pavarësisht nga pikëpamjet e tyre politike. Presim që autoritetet e Kosovës do të marrin masa serioze për të siguruar drejtësinë”, ka shkruar O’Connell.

It is a year since Oliver Ivanović was killed. His family deserves justice. People deserve to live without fear of…

Posted by Ruairí O'Connell on Wednesday, January 16, 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme