Parashikimi i motit për sot dhe ditët e ardhshme

Prishtinë | 24 Shk 2021 | 07:08 | Nga Ekonomia Online

Prishtina Weather ka publikuar motin për sot dhe ditët e ardhshme.

24.02 – Butë, kryesisht me diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave me mundësi për mjegull/mjegullinë.

25.02 – Pas mëngjesit me mjegull përgjatë ultësirave, ditën mot i butë dhe kryesisht me diell.

26.02 – Më ngrohtë, kryesisht me diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mjegull.

Temperaturat do të jenë të larta për këtë periudhë kohore. Minimalet do të luhaten nga -1C deri në 2C, e maksimalet luhaten nga 13C deri 16C.

Era do të fryj drejtimesh të ndryshme e lehtë dhe mesatare nga 1-6m/s.
Shtypja atmosferike në rritje, lartë mbi vlera normale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme