Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 23 Mar 2018 | 08:20 | Nga

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi deri 7metra në sekondë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme