Parashikimi i motit për vikend

Prishtinë | 28 Kor 2017 | 15:22 | Nga

Gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e diell vende-vende mund të
shoqërohen me riga të dobëta dhe të izoluara shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 7m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme