Vllahiu: Ish-sekretarja amerikane Albright shumë shpejtë mund ta vizitojë Kosovën

Prishtinë | 12 Mar 2019 | 18:42 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Kosovës në Republikën e Çekisë, Arbër Vllahiu, ka takuar ish-Sekretarën e Shtetit Amerikan, Madeline Albright e cila ka kontribuar shumë në çlirimin e Kosovës.

Ky takim është realizuar në Ambasadën e Kosovës në Pragë.

Sipas njoftimit të diplomatit kosovar, ajo shumë shpejtë mund të realizojë një vizitë në Kosovë, duke shprehur kënaqësinë se Ambasada e Kosovës në Çeki ndan ambientet e punës me Ambasadën Amerikane.

Ndër të tjera Vllahiu shkroi:

“Krenarë me miken e Kosovës dhe të nderuar për ngrohtësinë dhe përkrahjen e saj”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme