Ndërpritet ndeshja Gjermani – Danimarkë, për shkak të shiut e rrufeve

Prishtinë | 29 Qer 2024 | 21:56 | Nga Ekonomia Online

Është ndërprerë përkohësisht ndeshja ndërmjet Gjermanisë dhe Danimarkës, e vlefshme për 1/8 e finales në Euro 2024.

Shkak për këtë janë bërë kushtet atmosferike, pasi më Signal Iduna Park ka nisur shi i madh dhe breshër.

Deri në minutën e 36-të rezultati ishte 0-0, me një gol të anuluar të Gjermanisë në minutën e 4-të.

Nuk dihet nëse ndeshja do të rinis pas kësaj ndërprerjeje.

Të ngjashme