Në Leposaviq u arrestua bashkëpunëtori i Vulinit, dyshohet për vjedhje të identitetit

Prishtinë | 30 Maj 2024 | 09:37 | Nga Ekonomia Online

Gjatë ditës së djeshme në Leposaviq u arrestua një person për vjedhje të identitetit.

Është bastisur edhe shtëpia e tij në Mitrovicën e Veriut, ku janë edhe disa materiale që e dëshmojnë veprën.

Lajmi u konfirmua nga zëvendësdrejtori i policisë për veriun, Veton Elshani.

“Ky person ka dy identitete, një për dokumente serbe, dhe tjetri për dokumente të Kosovës”, tha Elshani.

Ai theksoi se i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

“Jemi duke e hetuar rastin. Te shohim se çka do të ndodhë më pas”, shtoi ai.

Klankosova.tv merr vesh se personi në fjalë i arrestuar dyshohet se është bashkëpunëtor i funksionarit të lartë të Serbisë, Aleksandar Vulin.

Vulin është në listën e të sanksionuarve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Të ngjashme