Në Mitrovicë studiojnë 12 mijë studentë serbë

Prishtinë | 08 Shk 2018 | 15:15 | Nga

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka thënë se Serbia nuk ka bërë kurrë më shumë për popullin e vet në Kosovë se sa gjatë katër vjetëve të fundit.

Sipas ti, siç njofton tanjug, falë politikës aktuale të Serbisë ndaj Kosovës, deri më tash janë rinovuar 42 kisha, janë ndërtuar 888 banesa e shtëpi dhe një spital krejtësisht i ri në Anamoravë.

Gjuriq po ashtu ka thënë se në Mitrovicë studiojnë 12 mijë studentë, ndërsa vetë vetëm qyteti i studentëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme