Një grua në Skenderaj gjen armë në kotec të pulave

Prishtinë | 30 Sht 2023 | 10:22 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Skenderaj e kanë gjetur nj pushkë gjysëmautomatike në kotec të pulkave.

Policia e kanë konfiskuar dhe me vendim të prokurorit, rasti hetohet në procedurë të rregullte.

“Lagja Spahija, Skenderaj 29.09.2023-13:00. Një femër kosovare ka raportuar se në oborrin e shtëpisë së saj (në kotec të pulave), kishte vërejtur një pushkë gjysmë automatike të cilën policia e kanë konfiskuar dhe me vendim të prokurorit, rasti hetohet në procedurë të rregullte”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme