Një i mitur theret me thikë në Skenderaj, dërgohet në QKUK

Prishtinë | 05 Qer 2024 | 09:01 | Nga Ekonomia Online

Një i mitur është therur me thikë nga një bashkëmoshatar i tij.

Ngjarja ka ndodhur të martën në Skenderaj, pas një përleshje që kishte ndodhur në sheshin e këtij qyteti.

Rasti u konfirmua edhe nga policia.

Lidhur me rastin një i dyshuar është në ndalim prej 48 orësh.

Ai dyshuar për vepren penale “Vrasje në tentativë”.

Viktima fillimisht është dërguar për trajtim në spitalin e Mitrovicës, e më pas është transferuar në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Të ngjashme