Pse djali i Hashimit s’po bëjka me shku në Kanë e vajza e Kurtit po?

Prishtinë | 17 Kor 2021 | 11:19 | Nga Ekonomia Online

Nese Molliqaj e shkelmon policin me kambe – me duar t’lidhuna e nen rrethim, cili osht dallimi mes forces se tij si i lidhur dhe 5-6 policeve rreth tij?

Si u ba qe kur polici gjakosej nga guret, verberohej nga ta, e plot te tjere rrezikoheshin nga flaket e koktejt te molotovit, gjithcka ishte e drejte? Per te njejtat kauza protestohej: keqqeverisjen.

Pse atehere protesta ishte nje e drejte elementare njerezore e kushtetuese, e tash nuk na qenka?
Pse atehere bojke me nxjerre njerez prej kerreve e mi gjujte me gure e tash sbon kerret e ministrive as me i ngjy kapak?

Pse djali i Hashimit spo bojka me shku ne Kane e vajza e Kurtit po? Cili eshte parimi? Pse Hashimi sbon me kane me naj hotel luksoz e Kurti po? Apo Isa, Ramushi e Avdullahu?

Pse femijet e kryeministrave tjere s’kane te drejte mu vesh bukur e femija i Kurtit po?

Nese tash e keni me te drejte, a do te thote qe e keni pase atehere gabim – ose e keni dite po s’keni kallxu? E nja 200 mije pyetje te tilla.

Qe thuhet ne nje episod humoristik ne Shqipni: Une jam i qete, jam i qete.

Nuk e kam perkrahe dhunen e atehershme te VV-se dhe nuk e perkrahu as tani nje shkelm te Molliqajt. E po ashtu ashtu kam besu gjithe se nuk ka te keqe qe kryeministri jone shkon ne Kane. Pse jo per nje shtet te ri? Por si keni besu ju nja 10 vjet – s’bon me shku a?

Se di…, po m’dhimen do qysh e kane hanger foren. E cfare kapercimi kane perjetu. Se osht bajagi veshtire, qe thojne, me e perbi veten. Per besimtaret e kesaj qeverie e kam fjalen.

Nejse, kaloni bukur te nderuar.

Të ngjashme