Papa Françesku habit me deklaratën e tij: Më pëlqen të kërcej tango

Prishtinë | 07 Shk 2022 | 17:06 | Nga Ekonomia Online

Papa Françesku i ftuar në emisionin televiziv Italian “Che tempo che fa”, ka diskutuar për shumë tema, ku ndër të tjera përmendi edhe dëshirën e tij për të vallëzuar tango.

Papa argjentinas tha se i pëlqen të dëgjojë muzikë klasike dhe se i pëlqen kërcimi tango, përcjell Demokracia.com.

I pyetur nëse ai kishte kërcyer tango kur ishte i ri në Buenos Aires, Papa u përgjigj: “Një porteno(një person që jeton në një qytet-port) që nuk kërcen tango nuk është porteno!”

Gjthashtu, Papa Françesku tha se kur ishte i ri dëshironte të bëhej kasap.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme